Oczyszczalnie ścieków typu ELA działają w miasteczkach i wsiach na terenie całej Polski od ponad 20 lat.
ELA to technologia oparta na kompaktowym reaktorze biologicznym, przeznaczona do oczyszczania ścieków komunalno-bytowych, rolniczych i przemysłowych o przepustowości od 50-2000m3/d.
Reaktory typu ELA mogą być zaprojektowane w dwóch systemach
Dla obu systemów możliwe jest przygotowanie modułu beztlenowej utylizacji i stabilizacji osadu.
Zbiornik reaktora może być osadzony w gruncie jako zagłębiony lub wyniesiony ponad powierzchnię gruntu.
Technologia ELA posiada wiele zalet, które wyróżniają ją na tle konkurencji:
Konsultacje dla realizacji ogólnego i szczegółowego projektu gospodarka odpadami i osadami ściekowymi wraz z komorami fermentacyjnymi dla miejskiej oczyszczalni ścieków w Andrychowie.
Opracowanie koncepcji programu zarządzania odpadami i osadami ściekowymi dla oczyszczania ścieków w Ashgabat, Turkmenistan.
Master Plan dla systemu gospodarki odpadami komunalnymi dla miasta Bangalore (8,5 mln mieszkańców).
Konsultacje podczas przygotowania projektu technicznego komór fermentacyjnych dla Miejskiej Oczyszczalni Ścieków dla miasta Iwano-Frankowsku na Ukrainie.
Opracowanie projektu technologicznego i nadzór techniczny dla Zakładu Segregacji Odpadów i Kompostowni dla miasta Jinzhou, Chiny - przepustowość: 600 000 Mg/rok.
Feasibility Study dla rozwoju miejskiej sieci kanalizacji oraz budowy trzech oczyszczalni ścieków w mieście Kuching (Malaya). Projekt finansowany przez rząd.
Kompleksowe prace projektowe (koncepcja, projekt techniczny, projekty budowlano-wykonawcze, oceny oddziaływania na środowisko i operaty środowiskowe, specyfikacje przetargowe i nadzory autorskie) Zakładu Utylizacji Odpadów w Łężycach.
Projekt techniczny Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Ostrowie Wlkp. o przepustowości 25.000 m3/d.
Projektowanie i nadzór techniczny nad budową oczyszczalni ścieków w mieście Wuhan, Chiny o przepustowości 100.000 m3/rok.